STOLAR 3 st och KARMSTOL, 1 st. Tillskrivna Erik Chambert, 1920-30-tal.

Björk och bonad björk. Svängda ryggar med horisontella ribbor med snidad dekor. Lösa klädda sitsar. Höjd 87 cm.

Slitage. Märken. Repor. Sitsarna med olika tyg.

Utropspris
2 500 SEK