IKON, tempera på pannå, troligen 1700-tal.

Motiv av helgon. Silverdekor. Mått 50x41 cm.

Ytslitage. Skador, avslag, färgbortfall. Senare beslag och ytbehandling. Möjligen ursprungligen på duk. Troligen tidigare dörrstycke. Silverdekor lös, men medföljer.

Utropspris
8 000 SEK