PARTI SILVERBESTICK, 18 delar, 1800-/1900-tal. Total vikt ca 1492 gram, vikt inkl kniv med metallblad.

Varierade modeller och storlekar: 2 matskedar, längd 22-22,5 cm; 5 bordskedar, längd 17,5 -18,5 cm; 8 teskedar, längd 15 cm, bordsgaffel, längd 18 cm; samt förrättsgaffel, längd 16 cm. Enstaka bestick med inskription.

Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK