SOFFGRUPP, 3 delar, 1900-talets tredje kvartal.

Furu, rundade ben. Soffa samt fåtölj med blårandig klädsel. Bord med målad skiva, längd 82, bredd 60, höjd 65 cm.

Bruksslitage, fläckar, hår efter pälsdjur, lagningar på stommar (limmade fogar), skav. Senare målning på bordsskivan.

Utropspris
4 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?