DESSERTSKEDAR, 7 st, KAFFESKEDAR, 18 st, KAKSPADAR, 3 st, silver. Finska och norska stämplar 1939-1983. Totalvikt 475 g.

Dessertskedar, 7 st, "Margit" Holger Rasmussen, Helsingfors 1961-64, längd ca 16 cm. Kaffeskedar 10 st, Åbo 1957 och 2 st, Tavastehus 1956, skaften dekoreras av genombrutna blomstermotiv. 6 st med norska stämplar. Kakspadar, 2+1 st, 1939-1983, längd 18-19,5 cm. En kakspade och två sillgafflar i nysilver medföljer.

Bruksslitage, repor, enstaka intryckningsskador. Graveringar.

Utropspris
150 EUR