SÄNGBORD, Grange, Frankrike 1980-tal samt SÄNGBORD Remploy Limited, England 1966.

Låda i sargen, ett hyllplan, raka ben. Bär tillverkarnas plakett och stämplar. Grange storlek 49x35 cm, höjd 62 cm. Remploy Limited, storlek 41x33 cm, höjd 61 cm.

Slitage, skador, senare förstärkningar.

Utropspris
150 EUR