TEKANNA SAMT BRICKA, porslin, 1800-1900-tal.

Bricka med sk kantondekor av polykrom emaljfärg och motiv i reserver av figurscener samt fåglar. Tekanna med mönster av Qianlong-typ. L 18-17.

Smärre nagg samt slitage.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

112. Omega, Constellation, Calendar, "Pie-Pan", "Onyx", ca 1966.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK