Smycken
626572

BERLOCKARMBAND, guld 18K, 1960-tal, svensk importstämpel. Vikt ca 40 gram.

Ankarlänk med fem olika berlocker i form av jordglob, fisk, hjärta, tunna, dricksflaska, de flesta i 18K, längd 19 cm.

Smärre slitage. En berlock med namngravyr.

Utropspris
8 000 SEK