SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med mahogny, rektangulär skiva med fasade hörn, fronten med fyra lådor samt dörr, motsvarande sida med hyllplan, längd 133, bredd 75, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Fanérskada/nagg, smärre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK