SERVERINGSSKEDAR, 3 stycken, silver, Sverige, 1800-tal. Silvervikt ca 105 gram.
Bålslev Johan Ferdinand Bäckström(verksam 1849-91). Skaft i trä. Längd 41. Såsslev och en strösked otydliga mästarstämplar Sverige 1800-talets mitt. Längd 19-21 cm.
Slitage. Smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.