TVÄTTSERVIS, 4 delar, flintgods, "Napoleon", Gustafsberg, 1900-talets början.

En tvålkopp och ett handfat, längd 14 respektive 45,5 cm. En kanna och en vas, höjd 13 respektive 28 cm.

Bruksslitage. Krackeleringar och mindre missfärgningar. Smärre glasyrdefekt.

Utropspris
1 500 SEK