JAKTKNIVAR, 2 st, A. Halling samt A. Norrström, Eskilstuna, 1900-talets början.

Kniv av A. Norrström med snidat grepp i trä med dekor av hundhuvud samt vinranka. Balja med genombruten dekor. Längd 30 cm. Kniv av A. Halling med grepp av rådjursfot. Balja med genombruten dekor. Längd 33 cm.

Slitage

Utropspris
2 500 SEK