MATGAFFLAR, 6+5+2 st, silver, bl.a. Olof Sedin (1792-1821), Gävle och Olaus Hasselquist, Jönköping, 1788. Vikt 857 g.

Gammalsvensk modell. 6 gafflar stämplade Olof Sedin. 5 gafflar stämplade Hasselqvist. Längd ca 20-21 cm.

Slitage. Repor. Böjskador. Monogram.

Utropspris
6 000 SEK