MATSERVIS, porslin, 55 delar, "Thomas", Tyskland. 1900-tal.

Reliefdekor av stiliserade blad, silverdekor. 11 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 11 assietter, 11 djupa tallrikar, sockerskål och gräddkanna, 3 uppläggningsfat, skål samt 5 kaffekoppar med fat. 5 kaffekoppar medföljer. Längsta fatet 36 cm.

Slitage. Ca 8 delar med nagg.

Utropspris
1 800 SEK