MATTA, Beni Ourain, 1900-talets senare del, ca 248x150 cm.

Ljus botten med mörkt geometriskt mönster.

Bruksslitage, ställvis något hårdare. Fläckar, smuts. Fransar endast på en sida.

Utropspris
10 000 SEK