Sven Lundqvist

(Sverige, Född 1918)
Sven Lundqvist
(Sverige, Född 1918)

VILSTOL, "Vilosov", Sven Lundquist, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

Ställbar.

Slitage, repor och märken. Fläckar.

Ur en reklamfolder från Lundquist & Tesch :"Vilosov skänker fulländad avkoppling och vila - individuell vila - ty den är till alla delar ställbar just efter Eregen önskan, den medger varje tänkbart villäge, den är Er "mjuka tjänare".

Utropspris
1 500 SEK