SOCKERSKRIN, silver, Österrike-Ungern, 1800-talets andra hälft. Vikt ca 524 gram.

Rak form. Fyra genombrutna bladhölstrade fötter. Locket krönt av örn. Dekor av kartusch och bladverk. Längd 14. Bredd 11. Höjd 16 cm.

Några repor. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK