SKULPTUR, brons, 1900-talets första hälft, otydligt signerad Cipriani.

Man med spjut. Patinerad, delvis grönpatinerad. Sockel av svart sten. Längd 58 cm.

Smärre ytslitage. Repor och märken.

Utropspris
5 000 SEK