VITRINSKÅP, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan och skedhylla. En låda under dörrpar. Senare målning och beslag av mässing. Kompletterat med senare ben. Bredd 117. Djup 50. Höjd 225 cm. Nyckel finns.

Gavlar med torrsprickor. Repor och märken.

Proveniens

Segerstads Herrgård, Västergötland.

Utropspris
8 000 SEK