FOTPALL, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Brunlackerade svängda ben. Rektangulär stoppad, djuphäftad sits klädd i brunt läder. Längd 68, bredd 52, höjd 40 cm.

Bruksslitage, smärre repor. Smärre färgbortfall och stötmärken på benen.

Utropspris
1 500 SEK