SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Beslag av mässing. Välvd front. Två lådor samt dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 152. Djup 52. Höjd 91 cm.

Slitage, repor och märken. Två draghandtag lösa. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK