TEVAGN, "Thea", Yngve Ekström, Källemo, omkring 1900-talets mitt.

Teak samt svart laminat och svärtad benställning. Längd 70, bredd 43, höjd 62 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, fläckar. Torkad gummering på hjul.

Utropspris
1 500 SEK