BORD, Poul Hundevad, Hundevad & Co, Danmark 1960-tal.

Rektangulärt matbord fanerat med palisander. Två iläggsskivor, snidade knoppar till utdragstöden. Citesintyg med diarienummer SJV13994/14 medföljer. Längd 238 (140+49+49), bredd 90, höjd 74 cm.

Bruksslitage. Ställvis repor och smärre nagg. Ena utdragsskivan med något markantare repor. Färgvariationer mellan utdragsskivor och bord.

Se även #630368

Utropspris
6 000 SEK