MATSERVIS, ca 53 delar, fajans, "Tranquebar", Aluminia och Royal Copenhagen

Inklusive:
1 såsskål, 1 karott, 1 uppläggningsfat mindre, 1 uppläggningsfat stort, 1 uppläggningsfat lövformat, 12 djupa tallrikar, diameter 23 cm, 12 små assietter, diameter 17 cm, 12 mellanstora tallrikar, diameter 23 cm, 12 stora tallrikar, diameter 25 cm.

Bruksslitage. Missfärgningar. Krackelerad glasyr. Nagg på en av små assieterna. Spricka på en av mellanstora tallrikar.

Utropspris
2 500 SEK