SOFFBORD, "Frisco" Folke Ohlsson, Tingströms Bra Bohag, 1950/60-tal.

Rektangulär skiva med profilerad kant. Märkt undertill Tingströms Bra Bohag Modell Frisco. Design: Folke Ohlsson Made in Sweden. Längd 157 cm, bredd 56 cm, höjd 55,5 cm.

Fuktfläckar, lackskador.

Utropspris
150 EUR