SOFFBORD, Kervo Snickerifabrik, för Stockmann, Finland 1960-luku.

Rektangular skiva. Längd 100,5 cm, bredd 46 cm, höjd 34 cm. Stämplad i botten med tillverkarens stämpel samt Oy Stockmann Ab.

Bruksslitage. Blekt, mörkare partier, lackskador.

Utropspris
200 EUR