SKÅL, glas, Graal, Orrefors Glasateljé, 1900-talets andra hälft.

Dekor av äpplen. Signerad "Orrefors Glasatelje Design HW" samt etikettmärkt. Diameter 37,5 cm.

Bruksslitage. Obetydliga fotnagg.

Utropspris
1 500 SEK