PLÅTMYNT, koppar, 4 Daler, Adolf Fredrik av Sverige, 1755.

Ställ med ram för myntet medföljer. Myntet ca 26x28 cm. Stället 42 cm högt.

Ytslitage. Stället med repor och smärre avslag.

Utropspris
15 000 SEK