PARTI SILVERBESTICK, silver, mest Sverige och 1800-1900-tal. Vikt tot ca 1020 gram.

Sex gafflar av bordsstorlek, snäckmodell, något otydliga stämplar sannolikt Johan Petter Grönvall och Stockholm 1827, tre matskedar varav en barockmodell, CG Hallberg, Stockholm 1923, 11 olika skedar varav tre modell Rosenholm, såssked, sockertång, Gewe, 25 små mockakaffeskedar från Mellanöstern, liten spade resp kapsylöppnare, modell Konge av Georg Jensen. Mindre spade, svängt trähandtag. Längd 9-21,5 cm.

Slitage, en matsked samt såssked med lagning, flertal med graverade resp stämplade initialer.

Utropspris
2 500 SEK