PARTI SILVERFÖREMÅL, 7 delar, samt NYSILVER, 1 del, olika nationaliteter, 1800-/1900-tal. Total silvervikt ca 189 gram.

Fyra delar invändigt förgyllda.
Bjällra i form av äpple, höjd ca 4,5 cm.
Dosa, locket med graverad växtdekor, längd ca 6,5 cm.
Bägare med hänkel samt reliefdekor av putti, höjd ca 6,5 cm.
Liten bägare på fot, höjd ca 6,5 cm.
Servettring, diam ca 4 cm.
Tesked, längd ca 12 cm.
Litet skrin med välvt lock och reliefdekor av bl.a drake och franska liljor, grön filtklädsel invändigt, höjd ca 6 cm.

Slitage. Repor, märken, fläckar. Fyra delar med namn- och monogramgravyr.

Utropspris
2 000 SEK