BÖCKER, 5 st, Kungliga förordningar, författningssamlingar samt circularie, 1700- och 1800-tal.

"Kongl Förodningar för åren 1760-1769". "Kongl Förodningar för åren 1774-1778". "Svensk författningssamling 1756-59" ""Kongl Förodningar m.m från och med år 1720 till och med år 1749". "Götheborgs consistorii circulaire för år 1823".

Bruksslitage, gulnade, ej genomgågna, senare band.

Utropspris
2 000 SEK