SIDEBOARD, England, 1900-talets mitt.

Valnöt. Beslag av mässing. Mittendel med nedfällbar lucka och bakomliggande barinredning samt två lådor under lucka. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Märkt med bricka "Beautility Regd. Cocktail Sideboard". Bredd 137. Djup 54. Höjd 91 cm.

Slitage. Repor och märken. Fanerskador. Torrsprickor. Något kärvande dörrar och lådor. Skiva med fläckar.

Utropspris
4 000 SEK