SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.

SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.

Krönande bandrosett, dekor med voluter, kring spegelglaset spiralband. Höjd 86 cm, bredd 52 cm.

Dekorskador, torrsprickor, senare bakstycke i kartong. Spegelglaset med anlupna partier.

Utropspris
150 EUR