SILVERMYNT, 4 st, 1/6 Riksdaler, Gustav IV Adolf, Sverige 1800-09. Vikt tot ca 20 gram.

Med kungens porträtt, 1800, 1804, 1806 resp 1809, diam 25-26 mm.

Slitage, repor, 3 med kantskador.

Utropspris
3 000 SEK