JARDINJÄR, nysilver och glas, 1900-talets första hälft.

Oval form. Ställ av nysilver med uppsvängda hänklar. Glasinsats med slipad dekor. Längd 37. Höjd 14 cm.

Nysilver med smärre ytslitage. Glasinsats med några obetydliga nagg.

Utropspris
2 000 SEK