TESERVIS, 52 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland.

Dekor i blått med förgylld kant.
16 kaffekoppar med fat, 16 assietter, 2 gräddsnipor, 2 sockerskålar, stor gräddsnipa (höjd 9 cm), större sockerskål med lock (11 cm), kakfat (diam 22), liten tekanna, 6 tekoppar med fat, 6 assietter.

Obetydligt slitage.

Utropspris
6 000 SEK