MYNTSAMLING, 3 myntalbum, 98 silvermynt resp 16 kopparmynt, Sverige 1800-1900-tal.

Bla 1/6 Shilling, Karl XIV Johan, 1832, 1 Riksdaler Riksmynt, Karl XV, 1865, 25 Öre, Oskar I, 1859, Karl XV, 1864, 65, 66. 10 Öre, Karl XV, 1867, 35 st 2 Kronor, 1915-61, 11 st 5 Kronor, 1935-62. En silverdollar från Canada, 1967 medföljer.

Slitage, ej fullständigt genomgångna. Många är dock i mycket fint skick och har spegelglansen bevarad.

Utropspris
4 000 SEK