TAKLAMPA, 1900-talets första hälft. Höjd ca 52 cm.

Stomme av mässing. Dekor av hängande glaskläppar. Gultonad kupa med dekor av bladverk. Tre ljuspunkter. Diameter 50 cm.

Ej funtionstestad. Repor och märken. Något nagg.

Utropspris
2 500 SEK