6 st stämplade Jonas Wahlberg Ystad 1857, 1 stämplad Johan Olof Östlund Gävle 1871, 1 stämplad möjligen Johan Petter Hollman Skänninge 1847, 1 stämplad Johan Gustaf Kihlberg Nyköping 1878, 1 möjligen Johan Erik Åhlén Sala 1850.
Nagg och bruksslitage.