FÅTÖLJER, 1 PAR SAMT BORD, "Falcon chair", Sigurd Ressel, 1900-talets andra hälft.

Stomme av metall. En lös skinnplymå i rygg och sits. Bord med stomme av stål och skiva av tonat glas. Bordets diameter 90. Höjd 46 cm.

Slitage, repor och märken. Solblekta. Repor. Klädsel med slitage och hål.

Utropspris
5 000 SEK