STOLAR, 6 st, senbarockstil, omkring 1900-talets mitt.

Målade. Genobrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben. Sitsar klädda i textil.

Bruksslitage, färgbortfall, sprickor samt lagningar.

Se nummer 632994

Utropspris
5 000 SEK