BAR/JORDGLOB, 1900-talets andra hälft.

Betsat lövträ. På hjul. Uppfällbart lock med bakomliggande barinredning. Diameter ca 73. Höjd ca 98 cm.

Slitage, repor och märken. Något lös list på lockets insida.

Utropspris
2 000 SEK