SPEGEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Betsat lövträ med svärtade detaljer. Krön med mässingsdekor av örn med ormar. Ca 141 x 67 cm.

Bruksslitage. Fläckar och anlöpningar. Märken och repor. Sprickor och lagningar av ifylld färg. Möjligen senare dekor. Märken efter skadedjur.

Utropspris
1 500 SEK