BORDSLAMPOR, ett par, Lyktan Bankeryds Belysning, 1900-talets andra hälft.

Mässing och plast. Stakar i form av korintiska kolonner, på kvadratiska fötter. Etikettmärkta. Höjd ca 40 cm.

Bruksslitage, mindre ytslitage, anlöpningar. Gulnad plast. Ej funktionstestade. Viss tobaksdoft.

Utropspris
1 500 SEK