SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, 1920-30-tal.

Rak form med avfasade hörn. Krön med dekor av stiliserade blad. Listerna med graverad dekor av band. Stämplade SVENSKT TENN. Höjd ca 33 respektive 51 cm.

Bruksslitage. En ljusarm lagad.

Utropspris
1 500 SEK