GULDMYNT, 2 st, Shahen av Iran, Mohammad Reza Pahlavi (1941-1979) och Farah Pahlavi f. Diba. Vikt 11,9 g.

Diameter 23 mm resp. 20 mm. Den mindre stämplad med guldhalt 900/1000. I handgjord påse.

Smärre slitage.

Utropspris
400 EUR