Allmoge
633498

BORDSTOL, allmoge, bär datering 1852.

Bär datering samt initialer. Stol som kan fällas ut till bord. Rak form med genombruten rygg. På fyra lätt svängda ben med fasetterad form.

Slitage, repor och stötskador. Fläckar. Delvis lösa delar, vilket bland annat gör stolen ranglig.

Utropspris
1 800 SEK