SERVISDELAR, 27 delar, flintgods, "Astra", Eugen Trost, Gefle 1957-59.

Tolv assietter, tekanna, kanna med lock, sockerskål, gräddkanna, tolv tekoppar med fat.

Bruksslitage, krackelyrer, En assiette med omfattande lagningar. Ett underfat med flisa samt ett med nagg. En kopp med glayrsprickor i botten och kantnagg.

Utropspris
5 000 SEK