SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt och valnötsrot. Kopplad benställning med svarvad dekor. Senare lös skiva av glas. Diameter 109. Höjd 73 cm.

Slitage, repor och märken. Några fanerskador på bl a skiva.

Utropspris
2 500 SEK