LJUSSTAKAR, ett par, mässing, möjligen Ryssland 1900-tal.

Rund fotplatta, skaft med urndekor, på motsatta sidor två mansprofiler, ljuspipa med blommor. Delvis förgyllda. Höjd 25,5 cm.

Anlupna, en sned, ytslitage. Talgfaten senare.

Utropspris
200 EUR